Network Grubu

Rektörlük Network Kablo Grubu olarak 4 ana iş görev kapsamındadır.
1.   ARIZA
 İnternet Kablo alt yapısı arızası tespiti ve giderilmesi çalışmalarının tümü,
Rektörlükteki binaların veya kullanıcıların her türlü internet kesintisi nedeni ile tespitinin sorumlu veya ilgili birimlerle arızayı ıslah çalışmasıdır.
Kampüslerde ise binaların, Fakültelerin veya kullanıcıların bulunduğu kısım teknik personeli veya ilgili personel tarafından yapabiliyor ise nedeni ile tespitinin yaparak birimimize bildirmesi ya da destek istemesi durumunda yapılan onarım çalışmalarıdır.
2.  BAKIM
Eskimiş, deformasyona, korozyona, oksitlenme maruz kalmış cihaz ve ekipmanların  yenilenmesi, temizliği ve arızalanmadan çalışmaya devam etmesi için yapılan çalışmalardır. Kablo, Kablo taşıyıcıları ve kabinleri kapsar.
3.  Yeni Kablo Çekimi (Tesis-Kurulum)
Rektörlükteki birimlerin ve kullanıcıların yeniden yapılanmaya, restorasyon çalışmaları, taşınmalarında yada istihdamlarındaki talep değişikliğinde internet bağlantısını ve hattını bakır kablo(UTP CAT 5 veya 6) kullanarak yapılan kurulumlardır.
Kampüslerde ise birimlerin ve kullanıcıların bulunduğu kısım teknik personeli veya ilgili personel yetersizliği yada olmadığı durumlarda montaj ve kablo çekimine destek verilmesidir.
4.  KEŞİF
Yeni binalarda yada eski binalarda restorasyon projesi esnasında, tesisatın olmadığı veya yetersiz olduğu yerlerde ön keşif ve değerlendirme yapıp, ilgili birim ve kişilerin bilgilendirilmesidir.
Personel:
Gökhan YILDIZ   Altan EROL   Atacan BIÇAK
TEL : 3113321-22